Nowe Alchemiczne Gody Christiana Rosenkreutza 1616 - 2016

Zanim zapoznacie się z moim Manifestem, jako jego autor pragnę się przedstawić. W przeszłości byłem znany jako Christian Rosenkreutz, mityczny założyciel Zakonu Różo-Krzyża, tajnego stowarzyszenia, którego początki historycy ezoteryzmu umieszczają na początku XVII w. Jednakże jego Tradycja jest o wiele starsza, bowiem sięga Szkół Misteriów w starożytnym Egipcie.

1616 - 2016 Nowe Alchemiczne Gody Christiana RosenkreutzaFama Fraternitatis, Manifest wydany w 1614 r., szczegółowo wyjaśnia, dlaczego i w jaki sposób, przemierzywszy świat w poszukiwaniu największych ówczesnych erudytów, powołałem Zakon Różo-Krzyża. Skupiający początkowo kilku członków, biegłych w hermetyzmie, alchemii i kabale, z czasem rozwinął się i przetrwał do naszych czasów. Jako jego założyciel, nieprzerwanie czuwałem nad jego rozwojem, raz z płaszczyzny duchowej, raz będąc inkarnowanym tu, na Ziemi.

Drugi Manifest - Confessio Fraternitatis - został wydany rok później, w 1615. Nie wchodząc w szczegóły powiem, że stanowi on kontynuację Famy i uzupełnia ją, podając dokładne wskazówki na temat zasad i funkcjonowania Bractwa różokrzyżowego, które ja sam ustanowiłem. Znajdujemy tam również wzmianki o Liber Mundi (Księga Świata), o prawdziwym celu alchemii oraz o Nauce, jaką zgłębiali Wielcy Różokrzyżowcy, i dzięki której mogą z powodzeniem prowadzić ludzkość do duchowego odrodzenia.

Do dwóch poprzednich doszedł trzeci Manifest, wydany w 1616 r. Napisany w bardzo odmiennym stylu opowiada sen, jaki miałem w czasie, kiedy powoływałem Zakon Różo-Krzyża. W tym śnie widziałem siebie podczas podróży inicjacyjnej trwającej siedem dni, u kresu której zostałem zaproszony na zaślubiny Króla i Królowej świętowane w tajemniczym zamku. Ten alegoryczny sen, usiany alchemicznymi odniesieniami, stał się przedmiotemrozlicznych interpretacji. Niektóre z nich były wymowne i inspirujące, inne niepoważne czy wręcz absurdalne.

W moim teraźniejszym życiu urodziłem się 13 grudnia 1982 roku w Paryżu, w Mieście Światła, gdzie Różo-Krzyż dał się poznać w 1623 r. za pośrednictwem plakatów rozwieszanych tu i ówdzie na ulicach.

Nowe Alchemiczne Gody Christiana Rosenkreutza możesz pobrać z adresu zamieszczonego poniżej:


Add comment

Required fields are marked with *. Every comment is subject to approval.

Author*

Website

Comment*